Hírek
2019. Október 07. 14:20, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Új támogatási programot hirdet a viharkárok enyhítésére az agrártárca

Az elmúlt hónapok viharkárainak enyhítésére az Agrárminisztérium (AM) 600 millió forint keretösszeggel új támogatási programot dolgozott ki - közölte a tárca hétfőn az MTI-vel.
A vissza nem térítendő, úgynevezett csekély összegű támogatást a viharral érintett települések mezőgazdasági termelői igényelhetik a termelőeszközökben keletkezett károkra.
A támogatási kérelmet 2019. október 15. és 31. között lehet benyújtani a Magyar Államkincstárhoz. Hiánypótlás nincs, a kérelemhez mellékelni kell a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara csütörtökig kérelmezhető igazolását a viharkárról. Az AM a közlemény szerint több száz jelentkezőre számít.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 10. 10:29, hétfő | Belföld
Mától folyamatosan érkeznek a gépjárműadós határozatok
A befizetési határidő április 15. A több, mint 3,3 millió érintett közül elsőként azok kapják meg a határozatot, akik letöltötték a NAV-Mobilt.
2025. Március 10. 07:39, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna uniós tagsága összedönti az európai gazdaságot, ezért ennek nem szabad megtörténnie!
Ukrajna uniós tagsága összedönti az európai gazdaságot, ezért ennek nem szabad megtörténnie - véli a miniszterelnök.
2025. Március 10. 07:36, hétfő | Belföld
Több hullámban eső érkezik a héten
Változékony idő várható a jövő héten és több hullámban kell esőre készülni, a szél pedig gyakran lesz élénk, olykor erős, viharos. A hőmérséklet csúcsértéke 20 Celsius-fok körül alakul
2025. Március 09. 11:08, vasárnap | Belföld
Varga Mihály: a jegybank legfőbb célja az árstabilitás fenntartása
A jelenlegi gazdasági körülmények között a jegybanknak az árstabilitás elérésére és fenntartására kell koncentrálnia