Városlista
2025. április 12, szombat - Gyula

Hírek

2018. Június 10. 05:02, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotóillusztráció: pixabay

Több tízezer gyermeket várnak idén nyáron az Erzsébet-táborokba

Az idei évben több tízezer gyermeket várnak a szünidei Erzsébet-táborok, amelyek június 17-én kezdődnek és 11 héten át tartanak - tájékoztatta az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány pénteken az MTI-t.

Közleményükben azt írták: a vakációs balatoni élménytáborok az iskolai tanév zárása után azonnal elkezdődnek, június 17. és augusztus 31. között csaknem 30 ezer táborozó vehet részt szabadidős programokon egyhetes turnusokban. Minden Erzsébet-táborban állandó orvosi ügyelet, mentőszolgálat és vízi mentők óvják a gyerekek testi- és lelki épségét, a kísérő pedagógusok, a családsegítő és az egészségügyi szakemberek mellett az Erzsébet-program munkatársai is nagy figyelmet fordítanak a táborozókra.

Kitértek arra is, hogy májustól júniusig mintegy tízezer gyermek vehetett részt különféle Balaton-parti programokon. Hazaindultak a Zánkán és Fonyódligeten táborozó diákok; pénteken befejeződtek a balatoni Erzsébet-táborok úgynevezett ottalvós osztálykirándulásai, amelyekre az alapítványon keresztül pályázhattak az iskolák. A május 14-étől június 8-áig tartó táborokba idén mintegy kétszer annyian jelentkeztek, mint tavaly. A háromnapos, kétéjszakás táborok ideje alatt a tanulók a többi között sárkány- és sétahajózhattak, túrázhattak, kipróbálhatták a kalandparkot, valamint különféle sportprogramokon, gokart- és kerékpáros versenyeken vehettek részt.

A balatoni helyszínek mellett az ország 500 pontján lesznek Erzsébet-táborok. A lakóhelyhez közeli napközikben tavaly mintegy 55 ezer diák, idén június 18. és augusztus 31. között várhatóan csaknem 60 ezer gyermek vakációjáról és napi étkezéséről gondoskodhat az Erzsébet-program. Erdélyben, az ivói Erzsébet-táborban előreláthatólag 1500 tanuló táborozhat. Mindezek mellett a szünidőben csaknem 900 speciális ellátást igénylő, betegséggel élő, valamint gyógyuló gyermek kikapcsolódását biztosítják az úgynevezett Gyógyító Szent Erzsébet-táborok Zalaszabaron és Tihanyban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld

Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában

Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.

2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról

Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt

A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot