Hírek
2020. Október 09. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Napközben 20 fok körüli, de hajnalban többfelé 5 fok alatti értékek várhatók a hétvégén

Napközben 20 Celsius-fok körül, hajnalban többfelé 5 fok alatt alakul a hőmérséklet a hétvégén. Kezdetben napsütéses, aztán felhősebb, vasárnapra többfelé esős idő várható
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken sok lesz a napsütés, csapadék nem várható. A leghidegebb órákban 2-8 fok lesz. Napközben 17-22 fokig melegszik a levegő.
Szombaton a gomoly-, illetve vastag fátyolfelhő mellett általában több-kevesebb napsütésre is számítani lehet. Napközben nem várható csapadék, de estétől nyugaton, északnyugaton néhol már eshet. Sokfelé megélénkül, majd estétől az Észak-Dunántúlon helyenként megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 3-10, a maximumhőmérséklet 17-22 fok között alakul.
Vasárnap az ország nagy részén erősen felhős vagy borult lesz az ég, de főleg keleten helyenként lehetnek hosszabb-rövidebb napos időszakok. A nyugati és a középső országrészben többfelé számítani lehet esőre, záporra, keleten csak helyenként valószínű csapadék. A Dunántúlon több helyen megerősödik, máshol megélénkül az északkeleti szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 4-11, a legmagasabb hőmérséklet általában 15-22 fok között alakul, de az északnyugati tájakon ennél hűvösebb lehet az idő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: új repülésfejlesztési központot hoz létre Magyarországon a Gripeneket gyártó Saab-csoport
2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld
Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport
A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.
2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld
Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség
Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok