Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2019. December 12. 08:50, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Milliós adomány gyűlt össze az árvíz sújtotta Egerszólátnak és Novajnak

Milliós adomány gyűlt össze az árvíz sújtotta Egerszólátnak és Novajnak

Milliós pénzadományt gyűjtött össze a nyári villámárvíz által sújtott két Heves megyei településnek a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége: Egerszólát és Novaj emellett a kormány vis maior keretéhez is kérelmet nyújtott be

- jelentette be szerdán Egerben Nyitrai Zsolt, a térség fideszes országgyűlési képviselője, miniszterelnöki megbízott.

A politikus a sajtótájékoztatón helyi katasztrófának nevezve a történteket köszönetet mondott a védekezésben és a helyreállításban résztvevőknek. Közölte: a kárfelmérések, igénybejelentések befejeződtek, a védekezés, valamint a helyreállítás kiadásai a megyében meghaladják a 350 millió forintot.

Jelezte: Sirok 66 millió forintot kapott a kormány vis maior keretéből, Egerszólát 100 millió forintos, Novaj pedig 38 millió forintos kérelmet nyújtott be a kabinethez. A remélt kormányzati segítség mellett azonban ilyen helyzetben összefogásra és civil segítségnyújtásra, támogatásra is szükség van - húzta alá, megjegyezve: a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége e téren példa értékű munkát végzett.

Szőnyi Kinga, a szervezet elnöke arról beszélt, hogy Magyar családok az árvíz- és viharkárosultakért címmel hirdették meg adománygyűjtő akciójukat, amellyel a nyáron viharkárt szenvedett Szabolcs megyei és a villámárvíz sújtotta Heves megyei településeken igyekeztek segíteni.

A felhíváshoz 12 szervezet és vállalkozás csatlakozott, felajánlások még a határon túli területekről is érkeztek. Közéleti személyiségek, művészek, sportolók is az ügy mellé álltak - hangsúlyozta. Az elmúlt hónapokban összegyűlt több mint 2,5 millió forint ugyanakkor csak csepp a tengerben - fogalmazott. A pénzt végül a Református Szeretetszolgálat Alapítványon keresztül a leginkább rászoruló Egerszólátnak és Novajnak utalják át - mondta.

Juhász Attila Simon (Fidesz-KDNP), a Heves megyei közgyűlés elnöke felidézte: június 23-án 17 Heves megyei településen okozott súlyos károkat a vihar és a hirtelen lezúduló eső. A legjelentősebb kiadásokkal Bükkszéken, Sirokon, Egerszóláton és Novajon járt a védekezés, majd a - helyenként jelenleg is tartó - helyreállítás.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld

Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott

Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani