Hírek
2011. December 04. 07:45, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Kevés pénz jut a szépségápolásra
Egy magyarországi piackutatásából kiderült, hogy a magyar nők többsége havonta kétezer forintnál alacsonyabb összeget szán arcbőrének ápolására.
A felmérés eredményei szerint az idősebbek költenek a legkevesebbet – a 40 év felettiek egyötöde egyáltalán nem áldoz, vagy nem tud áldozni a ráncok elleni küzdelemre.
Az 1000 főt megkérdező kutatás válaszadóinak 70 százaléka nyilatkozta azt, hogy havonta 1-2 ezer forint között költ az arcápolásra, egyedül a 30-39 év közötti nők azok, akiknek 16 százaléka akár 5 ezer forintot is elkölt erre a célra. Ma az arckrémek átlagos ára 2500-3000 forint között van, ami a magyar nők többsége számára megfizethetetlen – emeli ki az eredmények kapcsán Fülőp Enikő, a kutatást szponzoráló Farmec kozmetikumgyár magyarországi értékesítési igazgatója, aki szerint a gyártók számára a jelenlegi gazdasági helyzetben a legfontosabb, hogy megtanulják, hogyan kell minőségi termékeket kedvező áron előállítani. A Farmec Gerovital Plant nevű, természetes alapanyagokat tartalmazó, 20 és 40 év közötti nők számára kifejlesztett kozmetikum családja pontosan ezért 990 és 1490 forint közötti ajánlott fogyasztói áron került a boltokba. A kutatást az NRC végezte, online kérdőíves felmérés segítségével. Az eredmények a 18-49 éves lakosságra reprezentatívak nem, korcsoport, végzettség és lakóhelytípus jellemzők alapján.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot