Hírek
2018. Június 16. 05:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Idén elkezdődik a Fertő tó partjának fejlesztése

A terület-előkészítési munkálatokkal az idei év utolsó negyedévében elkezdődik a Fertő tó magyarországi partjának harmincmilliárd forintos turisztikai fejlesztése a Modern városok program keretében,
ami az előzetes tervek szerint 2020-2021-re készül el, két ütemben – jelentette be pénteki sajtótájékoztatóján a Sopron-Fertő Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. vezérigazgatója Sopronban.
Kárpáti Béla hangsúlyozta, hogy a kormányzati támogatásból megvalósuló fejlesztés alapvetően meghatározza majd a turisztikai térség megítélését. A cél egy modern, családbarát turisztikai centrum létrehozása. Egyebek mellett fejlesztik a strand területét, olyan látogatóközpontot alakítanak ki, ahol a térség turisztikai érdekességeit mutatják be, sporttelepet és kempinget alakítanak ki, fejlesztik a vitorláskikötőt, és a jelenlegi háromszázról ötszázra növelik a horgászkikötőhelyek számát.
A beruházás eredményeként a közlekedési körülmények és a szolgáltatói létesítmények modernek és egységesek lesznek. Tima Zoltán építész azt hangoztatta, hogy ezzel a fejlesztéssel a tó magyar oldalának több évtizedes lemaradását pótolják. A tervezésnél azt is figyelembe vették, hogy a beruházás elemei ökológiai szempontból is fenntarthatók legyenek.
Gajda Tibor, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese arról beszélt, hogy a Sopron-Fertő kiemelt turisztikai térség, s a beruházással az is a céljuk, hogy az osztrák oldal szezonális kínálatával ellentétben a magyar oldal Sopronnal együtt az év minden évszakában minőségi szolgáltatást tudjon nyújtani, akár osztálykirándulások, edzőtáborok számára is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.
2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld
Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott
Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.
2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld
ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom
Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani