Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2017. Április 18. 12:47, kedd | Külföld
Forrás: mti

Előrehozott választásokat tartanak Nagy-Britanniában

Előrehozott választásokat tartanak Nagy-Britanniában

Előrehozott parlamenti választásokat tartanak június 8-án Nagy-Britanniában - jelentette be kedden Theresa May brit miniszterelnök. A jelenlegi parlament mandátuma 2020-ban járt volna le.

Theresa May teljesen váratlanul jelentette be a választások kiírásának tervét. A brit kormányfő, aki tavaly nyáron vette át a miniszterelnöki tisztséget David Camerontól, eddig azon az állásponton volt, hogy nincs szükség soron kívüli parlamenti választásra, mivel az csak újabb bizonytalanságot teremtene éppen a brit EU-tagság megszűnéséről folytatandó tárgyalások kritikus kezdeti szakaszában.

May keddi nyilatkozatában viszont éppen azzal indokolta az előrehozott választásokról szóló döntést, hogy csak így garantálható a következő évek tárgyalássorozatához szükséges biztonságos politikai háttér. A kormányfő egyenes utalást tett arra, hogy elégedetlen a kormányzati és törvényhozási körökben tapasztalható széthúzással, mondván: az ország kezd egységesen felsorakozni a Brexit-folyamat mögött, "a Westminster azonban nem".

Theresa May szerdán nyújtja be az alsóházban a választások kiírásáról szóló törvényjavaslatot, amelynek elfogadásához kétharmados többség szükséges.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:32, hétfő | Külföld

A kolozsvári ügyészség szerint nem volt etnikai indíttatású a kolozsvári magyar fiatal elleni támadás

Nem volt etnikai indíttatású a 19 éves kolozsvári magyar fiatal elleni támadás, ugyanakkor támadóját 60 napra bűnügyi felügyelet alá helyezték

2025. Április 06. 08:08, vasárnap | Külföld

Donald Trump \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert

Donald Trump elnök \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.

2025. Április 05. 07:54, szombat | Külföld

Donald Trump meghosszabbította a TikTok amerikai működését a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodás érdekében

Donald Trump meghosszabbította a TikTok kínai tulajdonú videómegosztó amerikai működését annak érdekében, hogy véglegesítsék a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodást.