Városlista
2025. április 15, kedd - Tas, Anasztázia

Hírek

2017. November 30. 10:07, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Eljárás indult a gyerekeket kórházba juttató kúp miatt Miskolcon

Eljárás indult a gyerekeket kórházba juttató kúp miatt Miskolcon

A miskolci gyógyszerész kúpkészítés közben valószínűleg felcserélt két hatóanyagot...

Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt indult eljárás abban az ügyben, amelynek során több gyermek kórházba került, miután egy miskolci gyógyszerész kúpkészítés közben valószínűleg felcserélt két hatóanyagot
- közölte Janasóczki Attila, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr Főkapitányság szóvivője csütörtökön az MTI-vel.

Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) szerdán tudatta az MTI-vel, hogy a rendőrséghez fordultak az ügyben. Mivel a vizsgálat tart, a rendőrség további információkat nem közölt. Az ellenőrzés lezárultáig az OGYÉI felfüggesztette a patika működési engedélyét.

Az intézetnek arról tettek bejelentést, hogy egy gyógyszer nem várt, minőségi hibára utaló tüneteket okozott. A laborvizsgálatok és az adatok elemzése alapján az országos tiszti főgyógyszerész visszakérette az összes érintett betegtől és a patikából a még fel nem használt kúpot, amely olyan tüneteket okozott, hogy emiatt több gyerek kórházi ellátásra szorult. A patika együttműködött a hatóság munkatársaival, az érintett gyógyszerész elismerte felelősségét. A gyerekek már hazamehettek a kórházból, maradandó egészségkárosodást nem szenvedtek - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 15. 07:34, kedd | Belföld

Duna House: márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon

Márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon - közölte a Duna House hétfőn az MTI-vel.

2025. Április 15. 07:33, kedd | Belföld

Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben

Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában - derül ki a Szallas.hu friss adataiból.

2025. Április 15. 07:28, kedd | Belföld

OGY - Elfogadták az alaptörvény tizenötödik módosítását

Elfogadta Magyarország Alaptörvényének tizenötödik módosítását az Országgyűlés hétfőn.

2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld

Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni

A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.