Hírek
2013. Augusztus 03. 07:32, szombat |
Helyi
Forrás: http://www.sonline.hu
Az utcán köszöntek el az FGSZ vezérigazgatójától

Az utcán, a székház előtt sorakoztak a dolgozók, hogy utolsó munkanapján elköszönjenek a vezérigazgatótól: Zsuga Jánostól búcsúztak szerdán az FGSZ Földgázszállító Zrt. munkatársai.
Ahogyan megírtuk, Zsuga tíz év után felmondott. A Siófokon háromszáz főt foglalkoztató zrt.-nél tartanak a jövőtől, Kolompár Károly szakszervezeti elnök azt nyilatkozta a Népszabadságnak: úgy tudják, ismét felmerült, hogy bizonyos részlegeket a fővárosba helyeznek, konkrétan száztíz dolgozó lett volna ebben érintett. Az elmúlt években, évtizedekben több alkalommal felröppent egyébként olyan hír, hogy Siófokról Budapestre telepítik a hazai földgázszállítás központját. A szakszervezeti elnök szerint Zsuga János májusban, talán éppen a tervezett átszervezés miatt már egyszer beadta felmondását, de akkor még visszavonta azt.
Szollár Domokos, a Mol magyarországi kommunikációs igazgatója azt mondta a Népszabadság kérdésére: alaptalanok a munkavállalók félelmei, a cég stratégiája változatlan. S nem száztíz, hanem csak tíz dolgozó áthelyezése merült fel, de ez a terv is lekerült a napirendről. Zsuga János utódja Fehér János lesz, Zsuga pedig az igazgatóság elnöke marad.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 18. 09:52, péntek | Kék hírek
Elhunyt Varga Ákos motorversenyző
Közlekedési balesetben elhunyt Varga Ákos, az első magyar motorversenyző, aki teljesítette a Dakar-ralit.
2025. Április 18. 09:52, péntek | Életmód
Ferenc pápa egy római börtön rabjaival találkozott nagycsütörtök délután
Ferenc pápa a Vatikánhoz közeli Regina Coeli börtönbe látogatott el nagycsütörtök délután, ahol rabokkal találkozott, majd nagyon röviden újságíróknak is nyilatkozott.
2025. Április 18. 09:49, péntek | Életmód
MÁV: forgalomba állt az első Henschel dízelmozdony a Balaton északi partján
A MÁV új dízelmozdonya csütörtöktől a Balaton északi partján, Balatonfüred és Tapolca között teljesít szolgálatot - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója csütörtökön a Facebookon.