Hírek
2020. Március 02. 05:00, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az első bankszámlát nyitók 13 százaléka középiskolás egy elemzés szerint

Az első bankszámlát nyitók 13 százaléka középiskolás, a K&H-nál például minden harmadik számlát nyitó ügyfél az ifjúsági szegmensből, a 29. életévét még be nem töltött korosztályból kerül ki.
A pénzintézet elemzése szerint az első lakossági bankszámlát nyitók száma a 15-19 év közöttiek körében a legmagasabb, az adatokból az látszik, hogy középiskolás korban látják egyre többen fontosnak, hogy rendelkezzenek digitális banki megoldással. A 29 éves kor alatt számlát nyitó ügyfelek 30 százaléka 14 és 18 év közötti, a teljes, újonnan számlát nyitó ügyfelekhez viszonyítva ez 13 százalék.
A 14 év alattiak jellemzően a zsebpénzüket tartják a bankszámlájukon, takarékoskodnak; az ide érkező rendszeres bevételek alapvetően a szülőktől érkező utalások. A számlás takarékoskodás előnye, hogy így az azonnali pénzköltés csábítása sokkal kisebb.
A 14 év felettiek már nem csak a zsebpénz megőrzésére használják a számlát: náluk már többnyire bankkártya is tartozik hozzá, mivel a szülőknek egyszerűbb az ebédpénzt és a költőpénzt bankszámlára utalni.
A tájékoztatás szerint a Készpénzkímélő iskolák programban már több iskola váltott át készpénzmentes büfére és az ebédet, a tankönyveket is egyre több helyen kihelyezett terminál segítségével lehet kifizetni. A tervek szerint két éven belül minden középiskola készpénzmentessé válik, ezért várhatóan a 14-19 éves korosztály bankkártyás, mobiltelefonos fizetést fog nap mint nap használni - írták a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.
2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.